• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Spider-Man: No Way Home

  • Single All the Way

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • Puparia

    ★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Butter

    ½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Believer

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Little Hours

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Hurricane Bianca

    ★★★½

  • The Intern

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • 4th Man Out

    ★★

  • Brooklyn

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Coherence

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Best Exotic Marigold Hotel

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Weekend

    ★★★