Sort by

sciallacooper has logged 1,324 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eh, Joe?

Eh, Joe?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
30
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Titan's Goblet

In Titan's Goblet

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ruhr

Ruhr

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Going to Bed Under Difficulties

Going to Bed Under Difficulties

1900
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Max Learns to Skate

Max Learns to Skate

1907
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coney Island at Night

Coney Island at Night

1905
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gibson Goddess

The Gibson Goddess

1909
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Abraham Lincoln

Abraham Lincoln

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Flaming Arrow

The Flaming Arrow

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Duration-Landscape: Rocks

Duration-Landscape: Rocks

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kid Auto Races at Venice

Kid Auto Races at Venice

1914
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Fog Line

Fog Line

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Faerie

The Evil Faerie

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love's Refrain

Love's Refrain

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Communists

Communists

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eh, Joe?

Eh, Joe?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Quad I+II

Quad I+II

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Algerian War!

The Algerian War!

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lemon

Lemon

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beef

Beef

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★★★
Edit this entry  
15
L'Eau de la Seine

L'Eau de la Seine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Tom Green Cancer Special

The Tom Green Cancer Special

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Days of Coney Island

Last Days of Coney Island

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Impressions from the Upper Atmosphere

Impressions from the Upper Atmosphere

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Empire

Empire

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disque 957

Disque 957

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ending

Ending

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Weekend

Weekend

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lights

Lights

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry