Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ledge

The Ledge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Edit this entry  
03
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slipknot: Rock In Rio 11

Slipknot: Rock In Rio 11

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slipknot: [SIC]nesses - Live At Download Festival 2009

Slipknot: [SIC]nesses - Live At Download Festival 2009

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
LOL

LOL

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry