Sort by

jade has logged 28 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nine Lives

Nine Lives

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry