Sort by
  • The Outside

    ★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Kantara

    ★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★½

  • Naane Varuvean

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★

  • Barbarian

  • Thiruchitrambalam

    ★★★½

  • Viruman

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

  • Nope

    ★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Viraata Parvam

  • Hustle

  • Vikram

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Don

    ★★½

  • Saani Kaayidham

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

    ★★★

  • Beast

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Etharkkum Thunindhavan

  • Hey! Sinamika

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Mahaan

    ★★½

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★

  • Annaatthe

    ★★

  • Jai Bhim

  • Doctor

    ★★

  • The Black Phone

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Navarasa

    ★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½