• Himala: Isang Diyalektika ng Ating Panahon

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • Death of Nintendo

    ★★★

  • Asuran

    ★★★★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • End of the Century

    ★★★★

  • Super Deluxe

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vada Chennai

    ★★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Killing

    ★★★★

  • Pariyerum Perumal

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Faust

    ★★★

  • Kaala

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★

  • Asako I & II

    ★★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Deadma Walking

    ★★

  • Hanagatami

    ★★★★★

  • Looking for Oum Kulthum

    ★★★

  • Manhunt

    ★★★

  • It

  • The Hungry

    ★★★

  • Zama

    ★★★

  • Samui Song

    ★★★

  • Cocote

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Before We Vanish

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Okja

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★

  • Power Rangers

  • Logan

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • 2 Cool 2 Be 4gotten

    ★★★

  • Yourself and Yours

    ★★★

  • I Am Not Madame Bovary

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★

  • The Woman Who Left

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturama

    ★★★★

  • Once Again

  • By the Time It Gets Dark

    ★★★

  • The Ornithologist

    ★★★

  • Wet Woman in the Wind

    ★★★

  • Kabali

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Creepy

    ★★★★

  • Three

    ★★

  • Elle

    ★★★

  • Aquarius

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★