Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crawling Eye

The Crawling Eye

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Angry Angel

Angry Angel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mysterious Mystery!

The Mysterious Mystery!

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yukon Jake

Yukon Jake

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prince of Space

Prince of Space

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Magic Voyage of Sinbad

The Magic Voyage of Sinbad

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avalanche

Avalanche

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gunslinger

Gunslinger

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hercules Against the Moon Men

Hercules Against the Moon Men

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How They Do Things on the Bowery

How They Do Things on the Bowery

1902
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
1, 2, 3, All Eyes On Me

1, 2, 3, All Eyes On Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eegah

Eegah

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Like

#Like

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
#AnneFrank. Parallel Stories

#AnneFrank. Parallel Stories

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Circus Today

Circus Today

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Flirts

The Flirts

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Wet

All Wet

1921
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mysterious Two

Mysterious Two

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Noon

Black Noon

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Fright

Night Fright

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Astronaut

The Astronaut

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Electric Earthquake

Electric Earthquake

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Paneless Window Washer

The Paneless Window Washer

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifth Column Mouse

Fifth Column Mouse

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Farm Frolics

Farm Frolics

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Magnetic Telescope

The Magnetic Telescope

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daffy Duck and the Dinosaur

Daffy Duck and the Dinosaur

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scrap Happy Daffy

Scrap Happy Daffy

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm in the Army Now

I'm in the Army Now

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bulleteers

The Bulleteers

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daffy - The Commando

Daffy - The Commando

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Case of the Missing Hare

Case of the Missing Hare

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry