Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Seagull

The Seagull

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry