Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Barbie

  • Nimona

    ★★★½

  • No Hard Feelings

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Luther: The Fallen Sun

  • You People

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Luckiest Girl Alive

  • Do Revenge

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Aftersun

    ★★★½

  • Crush

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nocturne

    ★★½