jude has logged 30 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry