Sort by

scottstreet has logged 694 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Other Side of the Underneath

The Other Side of the Underneath

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Other Side of the Underneath

The Other Side of the Underneath

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Intrepid

Intrepid

2019
×
Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2012
×
★½
Edit this entry  
22
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Togo

Togo

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Happy Birthday

Happy Birthday

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
School's Out

School's Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Love Is Not Enough

Love Is Not Enough

2018
×
½
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry