scottstreet has logged 45 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer Friends

Summer Friends

2018
×
Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Edit this entry  
10
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Flirting

Flirting

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Miles

Miles

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pussy Kills

Pussy Kills

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Share

Share

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Prom King, 2010

Prom King, 2010

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
½
Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Edit this entry  
02
La fidanzata di papà

La fidanzata di papà

2008
×
Edit this entry  
02
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Edit this entry  
01
Half Light

Half Light

2006
×
★★
Edit this entry