• Scream

    ★★★★

  • The Gardener

  • Death to 2021

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★½

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Justin Bieber: Our World

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Cry Macho

  • John Bronco Rides Again

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • The Starling

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Shane Gillis: Live In Austin

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Queenpins

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Midnight in the Switchgrass

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★