Scott Sweeney has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gardener

The Gardener

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Argo

Argo

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Violet

Violet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anonymous Animals

Anonymous Animals

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come Away

Come Away

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Estate

The Estate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry