• Halloween Kills

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Key to the Forest

    ★★½

  • The Couple

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Ang Pagdadalaga ni Lola Mayumi

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • When Facing the Things We Turn Away From

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Borat: VHS Cassette

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Catch Up

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • DINNER

    ★★★

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★½

  • heartbeat

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • replay

    ★★★

  • Lizzy's Treat

    ★★½

  • an lovers midnight

    ★★½

  • Here and There

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • my body, a vessel

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Noah & Annie

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½