ralph has logged 1,057 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★½
Edit this entry  
31
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★½
Edit this entry  
30
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★
Edit this entry  
29
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
7p., cuis., s. de b., … à saisir

7p., cuis., s. de b., … à saisir

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★½
Edit this entry  
29
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
29
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Edit this entry  
28
Home Movies

Home Movies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Frying Pans

Frying Pans

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
as if nothing happened

as if nothing happened

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
When Winter Comes

When Winter Comes

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Alexa, Xander and the Universe

Alexa, Xander and the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paano Maging Babae?

Paano Maging Babae?

2020
×
Edit this entry  
26
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ringo Finds An Egg

Ringo Finds An Egg

×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
(OO)

(OO)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Balangiga: Howling Wilderness

Balangiga: Howling Wilderness

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bwakaw

Bwakaw

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry