Sort by

kyliegh has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Every Time a Bell Rings

Every Time a Bell Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holly & Ivy

Holly & Ivy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Note

The Christmas Note

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bridge Part 2

The Bridge Part 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bridge

The Bridge

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Very Merry Bridesmaid

A Very Merry Bridesmaid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boyfriends of Christmas Past

Boyfriends of Christmas Past

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry