• Bill & Ted Face the Music

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • The Trip to Greece

  • Palm Springs

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

  • Greed

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Changeland

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Finding Steve McQueen

  • The Peanut Butter Falcon

  • Honey Boy

  • Stuck

  • The Commuter

  • Murder on the Orient Express

  • The Mummy

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Wonder Woman

  • Paris Can Wait

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★½

  • War on Everyone

  • Deadpool

  • Weiner

  • Burnt

    ★★

  • Demolition

  • Last Days in the Desert

    ★★★½

  • Taken 3

  • John Wick

  • Boulevard

    ★★★

  • 21 Jump Street

  • Here

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

  • Two in the Wave

    ★★★½

  • Edge of Darkness

  • Sherlock Holmes

  • Law Abiding Citizen

  • Good Hair

  • Zombieland

  • Surrogates

  • Couples Retreat

  • The Invention of Lying

  • Pandorum

  • Up in the Air

  • Extract

  • Julie & Julia

  • District 9

  • Funny People

  • The Ugly Truth

  • (500) Days of Summer

  • Brüno

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Public Enemies

  • Transformers: Revenge of the Fallen

  • Whatever Works

  • Year One

  • The Taking of Pelham 1 2 3

  • Away We Go

  • The Hangover

    ★★★½

  • The Proposal

  • The Goods: Live Hard, Sell Hard

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • Inglourious Basterds