• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Come Play

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Graceful Agitation

    ★★★

  • The End Of Death

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★