sydney has logged 100 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breaking In

Breaking In

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Glass Bottom Boat

The Glass Bottom Boat

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Giant

Giant

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Descendants

Descendants

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry