Sort by

Scrambled has logged 19 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witchmaker

The Witchmaker

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run, Man, Run

Run, Man, Run

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Deadly Duo

The Deadly Duo

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Surf II: The End of the Trilogy

Surf II: The End of the Trilogy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Catch a Yeti

To Catch a Yeti

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Dead

Return of the Dead

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry