Sort by

Scrambled has logged 225 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tammie Brown's Holiday Sparkle

Tammie Brown's Holiday Sparkle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seeds

Seeds

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kate Bush: Christmas TV Special

Kate Bush: Christmas TV Special

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vapors

Vapors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Future Zone

Future Zone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloodlust!

Bloodlust!

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Splatter: Architects of Fear

Splatter: Architects of Fear

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu vs. Yoga

Kung Fu vs. Yoga

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Children

The Children

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Feeders

Feeders

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic of Spell

Magic of Spell

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drácula

Drácula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice Cooper: The Nightmare

Alice Cooper: The Nightmare

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fearful Interlude

Fearful Interlude

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry