Sort by

sam has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★½
Edit this entry  
27
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiness

Happiness

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry