Sort by

sam has logged 46 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dogville

Dogville

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Date Movie

Date Movie

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry