Sort by

sam has logged 31 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slither

Slither

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry