mal has logged 12 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bobby Kennedy for President

Bobby Kennedy for President

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry