RSS feed for Mary Beth
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tater Tot & Patton

Tater Tot & Patton

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shutter

Shutter

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Contamination

Contamination

1980
×
★★½
Edit this entry  
08
The Yes Men

The Yes Men

2003
×
Edit this entry  
06
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Something Different

Something Different

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crystal Eyes

Crystal Eyes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mutant Blast

Mutant Blast

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Siren

The Siren

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Paradise

Blood Paradise

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Albatross Soup

Albatross Soup

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Maze

Maze

2017
×
Edit this entry  
11
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Les Bonnes Femmes

Les Bonnes Femmes

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Float Like A Butterfly

Float Like A Butterfly

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Depraved

Depraved

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Funan

Funan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry