Mary Beth has logged 23 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Float Like a Butterfly

Float Like a Butterfly

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Depraved

Depraved

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Funan

Funan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Ghost Breakers

The Ghost Breakers

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
01
Theorem

Theorem

1968
×
★★★½
Edit this entry