screenqueens has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Are You Proud?

Are You Proud?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chasing the Win

Chasing the Win

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
42 Seconds Of Happiness

42 Seconds Of Happiness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sadako

Sadako

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thirty

Thirty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
For Love or Money

For Love or Money

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vai

Vai

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry