Sort by

meatboy has logged 784 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncle Kent 2

Uncle Kent 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silver Bullets

Silver Bullets

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Tormenting the Hen

Tormenting the Hen

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Albatross

Albatross

2016
×
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Road

Road

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lie

The Lie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fully Realized Humans

Fully Realized Humans

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
EO

EO

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything in the End

Everything in the End

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Shot

One Shot

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Mikey

Mikey

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Voice Over

Voice Over

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Asking For It

Asking For It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beach Week

Beach Week

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Still Together

Still Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gilbert's Little Christmas

Gilbert's Little Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girlfriends

Girlfriends

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Arm

The Arm

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Perfect as Cats

Perfect as Cats

×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wild Card

Wild Card

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Places, Thank You Places

Places, Thank You Places

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Talk

Talk

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Sativa

Sativa

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Incredible But True

Incredible But True

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Open Five

Open Five

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Kim Bush's Abduction

Kim Bush's Abduction

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Assholes

Assholes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Actors

Actors

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Horny Kid - A film essay

Horny Kid - A film essay

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flamingos

Flamingos

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cheese

Cheese

2014
×
Edit this entry  
16
Cornholios

Cornholios

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birthday

Birthday

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chocolate Heart

Chocolate Heart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Love to Wait

I Love to Wait

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
I’m Going to Jump The Grand Canyon

I’m Going to Jump The Grand Canyon

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ziggy Zoggy Boy

Ziggy Zoggy Boy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Weekend Away

Weekend Away

2013
×
Edit this entry  
15
Hellaware

Hellaware

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucas

Lucas

1986
×
Read the review Edit this entry