Sort by

Bri has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Arbor

The Arbor

2010
×
Edit this entry  
30
Kim-Gun

Kim-Gun

2018
×
Edit this entry  
29
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
Edit this entry  
20
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
1987: When the Day Comes

1987: When the Day Comes

2017
×
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
El Sistema

El Sistema

2008
×
Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Viy

Viy

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
Edit this entry  
07
Daybreak Express

Daybreak Express

1957
×
Edit this entry  
06
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
Read prior review Edit this entry  
05
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
04
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
Edit this entry  
04
LA 92

LA 92

2017
×
Edit this entry