• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Aftermath

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★½

  • Macbeth

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Wolverine

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • World War Z

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Real Steel

    ★★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • The Blind Side

    ★★★★★

  • Law Abiding Citizen

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Fast & Furious

    ★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★★

  • Step Brothers

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • 300

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★★