Scrivoose has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry