RSS feed for MrsMoe
  • Real-Time Fandub Games: Sonic the Hedgehog

    Real-Time Fandub Games: Sonic the Hedgehog

    that just makes you a beta cuck

  • Sightseers

    Sightseers

    ★★★★

    These people immediately start fucking each other after running over some poor dude and honestly, that's really just how british people be

  • Kill List

    Kill List

    ★★★★

    oh gee wiz that ending tho

  • A Field in England

    A Field in England

    ★★★★½

    British accents sure are funny

  • The Last Unicorn

    The Last Unicorn

    ★★★★

    HOW DARE YOU COME TO ME NOW

    WHEN I AM THIS

  • Raw

    Raw

    ★★★★½

    Didn't really need to watch a girl shove her hand up a cow's ass today, but that's just how it be sometimes.

  • Pokémon Detective Pikachu

    Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    I will defend the villain's plan with my life because y'all are fucking lying when you say that you wouldn't want to be a pokemon.

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

    i can officially say for sure that i have been killed before

    not physically but certainly mentally

  • The Shape of Water

    The Shape of Water

    ★★★★★

    A really quirky version of Free Willy where the little boy wants to fuck the whale

  • Penguin Highway

    Penguin Highway

    ★★★★

    Love is stored in the flying soda can penguins

  • The Magic Voyage

    The Magic Voyage

    ★★

    You can shit on this movie all you want, but it's still a more believable story about Columbus than anything we've been told about him in history class

  • Whiplash

    Whiplash

    ★★★★★

    GRUNKLE FORD'S FUCKING PISSED