RSS feed for Scott
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vault

The Vault

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Vault

The Vault

2017
×
Read prior review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
13
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Edit this entry