Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
12
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Z

Z

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Conrad Brooks vs the Werewolf

Conrad Brooks vs the Werewolf

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Diva in the Netherworld

Diva in the Netherworld

1980
×
Edit this entry  
30
Bobo

Bobo

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Horror

Horror

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zombie 90: Extreme Pestilence

Zombie 90: Extreme Pestilence

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Little Man

Little Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Life Is Not a Fairytale: The Fantasia Barrino Story

Life Is Not a Fairytale: The Fantasia Barrino Story

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Deadly Debutantes: A Night to Die For

Deadly Debutantes: A Night to Die For

2021
×
★★★
Edit this entry