Scumbalina has logged 494 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantasmagorie

Fantasmagorie

1908
×
★★★
Edit this entry  
31
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Contact

Contact

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
TINY: A Story About Living Small

TINY: A Story About Living Small

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Guns

Guns

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Carol and the Temp

Carol and the Temp

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Rubberface

Rubberface

1981
×
★½
Edit this entry  
28
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★½
Edit this entry  
27
Showgirls 2: Penny's from Heaven

Showgirls 2: Penny's from Heaven

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
A Norfin Noel

A Norfin Noel

1994
×
★★
Edit this entry  
26
Everything Is Terrible! Holiday Special

Everything Is Terrible! Holiday Special

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
The Best Christmas Pageant Ever

The Best Christmas Pageant Ever

1983
×
★★
Edit this entry  
26
Satan Claus

Satan Claus

1996
×
½
Edit this entry  
26
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
A Mom for Christmas

A Mom for Christmas

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Christmas Torture

Christmas Torture

×
★★★★
Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Santa's Fantasy Fair

Santa's Fantasy Fair

×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas with Dennis

Christmas with Dennis

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Moby Presents: Alien Sex Party

Moby Presents: Alien Sex Party

2003
×
½
Edit this entry  
25
Becoming Santa

Becoming Santa

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Martian

The Christmas Martian

1971
×
★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
23
Chanuka at Bubbe's

Chanuka at Bubbe's

×
★★½
Edit this entry  
23
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
★½
Edit this entry  
23
Honey, We Shrunk Ourselves

Honey, We Shrunk Ourselves

1997
×
★★
Edit this entry  
22
How the Toys Saved Christmas

How the Toys Saved Christmas

1996
×
Edit this entry  
22
Switchmas

Switchmas

2012
×
Edit this entry  
21
Adventures of Bailey: Christmas Hero

Adventures of Bailey: Christmas Hero

2012
×
½
Edit this entry  
21
Hercules Saves Christmas

Hercules Saves Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Santa Claws

Santa Claws

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Mr. St. Nick

Mr. St. Nick

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
The 12 Dogs of Christmas

The 12 Dogs of Christmas

2005
×
★½
Edit this entry  
19
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★
Edit this entry  
19
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Edit this entry