Scumbalina has logged 39 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lisa Cook's Deadly Workout

Lisa Cook's Deadly Workout

1994
×
★★½
Edit this entry  
31
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
Black Demons

Black Demons

1991
×
★★½
Edit this entry  
27
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★
Edit this entry  
26
The Creeping Flesh

The Creeping Flesh

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Incubus

Incubus

1966
×
★★★½
Edit this entry  
25
Until Death

Until Death

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skullduggery

Skullduggery

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scary Tales

Scary Tales

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Gipsy Angel

Gipsy Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficia

Maleficia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
Red Nights

Red Nights

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Communion

Communion

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Alien Abduction: Incident in Lake County

Alien Abduction: Incident in Lake County

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tiki

Tiki

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mirror

The Mirror

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Kamillions

Kamillions

1989
×
★★½
Edit this entry  
09
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Guru, the Mad Monk

Guru, the Mad Monk

1970
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night of the Witches

Night of the Witches

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Boogens

The Boogens

1981
×
★½
Edit this entry  
03
Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

1988
×
★★★½
Edit this entry