Sort by

Scumbalina has logged 279 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Nephernalia

Alice in Nephernalia

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarecrow

Scarecrow

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
The Thirst

The Thirst

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wisher

The Wisher

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da' Booty Shop

Da' Booty Shop

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
A White Butterfly

A White Butterfly

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampz

Vampz

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions 2

Cruel Intentions 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf-Man

Elf-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
A Dog for Christmas

A Dog for Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hail Caesar

Hail Caesar

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Moonshine Movies Presents AV:X.09 - Happy 2B Hardcore - Old Skool

Moonshine Movies Presents AV:X.09 - Happy 2B Hardcore - Old Skool

×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hyperspace - ArcaneRealities

Hyperspace - ArcaneRealities

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Edit this entry  
20
Spasmo

Spasmo

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ted & Venus

Ted & Venus

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Net

The Net

1995
×
★★★
Edit this entry