Sort by
  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

  • Florida Man

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Turning Red

    ★½

  • Moonfall

    ★★

  • The House

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • America: The Motion Picture

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Stowaway

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

    ★★½

  • Come True

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • IO

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Twisted Pair

    ½

  • The VelociPastor

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Hunt for the Skinwalker

    ½