Sort by
  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Cole Escola's

  • Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Dicks: The Musical

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • John Early: Now More Than Ever

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • boygenius: the film

  • Bottoms

    ★★★½

  • History of the World: Part II

  • Shortcomings

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Chelsea Handler: Revolution

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Nick Kroll: Little Big Boy

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Elon Musk's Crash Course

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • Spin Me Round

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Cat Burglar

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Sierra

  • Goodbye Jerome!

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • A Spy Movie

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Bitch Who Stole Christmas

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★