• Spiderhead

    ★★

  • Fire Island

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Single All the Way

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Wildhood

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

  • Memoria

  • Paris, 13th District

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Souvenir: Part II

  • Annette

  • The Novice

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • We're All Going to the World's Fair

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Limbo

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Hamilton

  • Artemis Fowl

    ½

  • Dating Amber

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★