Sort by

Emma 🔆 has logged 35 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Playdate with Destiny"

2020
×
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Fetch

Fetch

2019
×
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pixels

Pixels

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★½
Edit this entry