Sort by

Emma 🔆 has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Edit this entry  
17
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry