Sort by

Emma 🔆 has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry