Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Murmuring

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • The Outside

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Close

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Incantation

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Soft & Quiet

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella