Sort by

Sean has logged 28 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Life

My Life

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's Club

The Emperor's Club

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
United 93

United 93

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
8½

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder at My Door

Murder at My Door

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry