Sean has logged 25 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fixing Frank

Fixing Frank

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry