• Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Meaning of Hitler

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • Passing

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Hopper/Welles

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½