Sort by

Sean has logged 122 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
The East

The East

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mike Tyson: Undisputed Truth

Mike Tyson: Undisputed Truth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cavite

Cavite

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Public Speaking

Public Speaking

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
At Any Price

At Any Price

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
In a World...

In a World...

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twixt

Twixt

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
House of Games

House of Games

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinema Verite

Cinema Verite

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beware of Mr. Baker

Beware of Mr. Baker

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heist

Heist

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry